Zborový deň

V 13. nedeľu po Trojici sme v našom cirkevnom zbore slávili nezvyčajnú nedeľu. Bola to slávnosť požehnania detí a učiteľov na začiatku školského roka. Slovom Božím nám poslúžil brat farár Mgr. Stanislav Kocka, duchovný správca Evanjelického gymnázia v Košiciach. Hoci predpovede počasia na tento deň neboli veľmi priaznivé, predsa sme aj počas popoludnia zažili spoločne požehnaný čas, pri Božom slove, modlitbe, športe i občerstvení a to v priestoroch pri zborovom dome v Batizovciach a na zborovom ihrisku.

V rámci tohto zborového dňa sa uskutočnil už tradičný, v poradí 3. ročník volejbalového turnaja o Pohár predsedníctva CZ ECAV Batizovce. Do turnaja sa tohto roku prihlásilo 8 tímov, ktoré v dvoch skupinách súperili o vzácnu trofej. Už hneď v úvode bolo viditeľné, že kvalita turnaja a tímov bola tohto roka najvyššia. Víťazom tohtoročného turnaja sa stalo mužstvo: NAČO MENO (Viliam Kičin, Dominik Žugec, Andrej Čajka, Daniel Faix), keď vo finále zdolali po krásnom zápase tím: GENTLEMANI (Rado Heteš, Vladimír Heteš, Gabriel Bodnár, Michal Heteš, Tibor Kovács). Víťazom blahoželáme a tešíme na ďalší ročník turnaja. Jednotlivci mohli súťažiť v Nultom ročníku v hode šípiek.

O občerstvenie sa postaral brat Daniel Hudák, ktorému touto cestou ďakujeme za chutný guláš. Dôkazom jeho kulinárskych schopností bol prázdny kotol.

Pre deti bol tiež pripravený bohatý program. Mohli sa dosýta vyskákať na nafukovacom hrade, alebo pomaškrtiť na cukrovej vate. Okrem toho sa mohli zapojiť do rôznych súťaží, ktoré pre nich pripravili vedúce z detskej besiedky, ktorým taktiež ďakujeme.

Počas celého popoludnia nás sprevádzala a do srdca vnášala radosť hudobná skupina Otvorené dvere. Ďakujeme tak stálym členom skupiny, ale aj hosťujúcim speváčkam a samozrejme zvukárovi.

Ďakujeme nášmu nebeskému Otcovi za požehnanie tohto dňa, lebo tento deň bol Jeho darom pre nás, naše spoločenstvo. Jeho prítomnosť bol citeľná vo všetkom čo sme v tento deň zažili. Iba jemu patrí chvála.

Hľa, aké dobré, aké milé je to, keď bratia spolu bývajú! Ako výborný olej na hlave, čo steká na bradu, Áronovi na bradu, čo steká na okraj jeho rúcha. Ako rosa Hermona, čo padá na sionské vrchy. Lebo Hospodin tam udelil požehnanie a život naveky.

Žalm 133

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top