Z DONBASU DO GERLACHOVA

Milí priatelia. Prišiel k nám Sergej. V roku 2014 utiekol s rodinou pred vojnou v Donbase do Charkovskej oblasti. Po ostreľovaní Charkova sa rozhodli utiecť pred vojnou. Na svojom aute prišli po hranice so Slovenskom on, jeho manželka a 13 detí. Cestovali 6 dní kým prišli do Gerlachova, kde sme im poskytli útočisko aspoň na dva dni. Prišli unavení, v zničených topánkach, manželka iba v gumených papučiach. Na chvíľu sme sa mohli stať súčasťou ich života a po tom, čím si prešli sme im aspoň na chvíľu mohli vliať trocha pokoja a nádeje na ceste, ktorú majú pred sebou. Nech ich Pán Boh ochraňuje. Všetkým Vám ďakujem za pomoc, cítim veľkú silu vašich modlitieb, lásky a viery, ktorá sa aj v skutkoch dokazuje. Apoštol Pavel píše: A čo by som ľudskými jazykmi hovoril, aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som iba cvendžiacim kovom a zvučiacim zvonom. A čo by som vedel aj prorokovať a poznal všetky tajomstvá a mal všetko možné poznanie, a čo by som mal takú vieru, že by som hory prenášal, a lásky by som nemal – nič nie som. A čo by som rozdal všetok svoj majetok, i telo si dal spáliť, a lásky by som nemal, nič mi to nepomôže. 1Kor 13,1-3.

Aktualizácia č. 1: Sergej a jeho rodina sa vybrali ďalej smerom do Nemecka…časť išla autom a ostatní v autobuse. Niekde pri Krakove sa im však autobus stratil a nemali na zvyšok rodiny žiadny kontakt. O 2,00 ráno sa nám podarilo ich navigovať správnym smerom a na druhý deň sa stretli v Lipsku.

Aktualizácia 2: Sergej a jeho rodina sú v Northeime, žiaľ prišli o ubytovanie. Kontaktovali sme Nemeckú cirkev….modlime sa za nich, aby nemuseli ísť do utečeneckého tábora. Ďakujem všetkým dobrovoľníkom za pomoc pri ubytovaní a ostatnej obslužnej pomoci.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top