Dobré slovo

[et_pb_section fb_built=“1″ admin_label=“section“ _builder_version=“4.6.6″ background_color=“rgba(0,0,0,0)“ link_option_url_new_window=“on“ background_last_edited=“on|desktop“][et_pb_row admin_label=“row“ _builder_version=“3.25″ background_size=“initial“ background_position=“top_left“ background_repeat=“repeat“][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.25″ custom_padding=“|||“ custom_padding__hover=“|||“][et_pb_blurb title=“Dobré slovo“ image=“data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB3aWR0aD0iMTA4MCIgaGVpZ2h0PSI1NDAiIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxMDgwIDU0MCIgeG1sbnM9Imh0dHA6Ly93d3cudzMub3JnLzIwMDAvc3ZnIj4KICAgIDxnIGZpbGw9Im5vbmUiIGZpbGwtcnVsZT0iZXZlbm9kZCI+CiAgICAgICAgPHBhdGggZmlsbD0iI0VCRUJFQiIgZD0iTTAgMGgxMDgwdjU0MEgweiIvPgogICAgICAgIDxwYXRoIGQ9Ik00NDUuNjQ5IDU0MGgtOTguOTk1TDE0NC42NDkgMzM3Ljk5NSAwIDQ4Mi42NDR2LTk4Ljk5NWwxMTYuMzY1LTExNi4zNjVjMTUuNjItMTUuNjIgNDAuOTQ3LTE1LjYyIDU2LjU2OCAwTDQ0NS42NSA1NDB6IiBmaWxsLW9wYWNpdHk9Ii4xIiBmaWxsPSIjMDAwIiBmaWxsLXJ1bGU9Im5vbnplcm8iLz4KICAgICAgICA8Y2lyY2xlIGZpbGwtb3BhY2l0eT0iLjA1IiBmaWxsPSIjMDAwIiBjeD0iMzMxIiBjeT0iMTQ4IiByPSI3MCIvPgogICAgICAgIDxwYXRoIGQ9Ik0xMDgwIDM3OXYxMTMuMTM3TDcyOC4xNjIgMTQwLjMgMzI4LjQ2MiA1NDBIMjE1LjMyNEw2OTkuODc4IDU1LjQ0NmMxNS42Mi0xNS42MiA0MC45NDgtMTUuNjIgNTYuNTY4IDBMMTA4MCAzNzl6IiBmaWxsLW9wYWNpdHk9Ii4yIiBmaWxsPSIjMDAwIiBmaWxsLXJ1bGU9Im5vbnplcm8iLz4KICAgIDwvZz4KPC9zdmc+Cg==“ icon_alignment=“left“ _builder_version=“4.6.6″ _module_preset=“default“ custom_padding=“||0px|||“ hover_enabled=“0″ inline_fonts=“Abhaya Libre“ sticky_enabled=“0″]

Drahí priatelia, ako veľmi je dnes potrebné dobré slovo. Vidíme všade okolo seba ako nás všetko skľučuje. Tento termín používa kráľ Šalamún vo svojom prísloví. Skľúčenosť!  Čo to vlastne je? Ak sa pozrieme do slovníka, nájdeme tam vysvetlenie slova skľúčenosť: je to stav duševnej skleslosti, zronenosti, ochabnutia. Čiže stav nezávideniahodný. Je to stav, ktorý je spôsobovaný vonkajšími okolnosťami, keď si s nimi nedokážeme poradiť, nedokážeme s nimi bojovať. Zahltia najprv našu myseľ a potom aj srdce. Obzvlášť vtedy, ak človek ostane sám a izolovaný. V súčasnom stave je veľa ľudí takto izolovaných a na čo sa obyčajne sústredí naša myseľ aj srdce sú nové správy – tie však žiaľ už dlhodobo neprinášajú nič dobré.

Máme preto dve dôležité úlohy. Tá prvá je odvrátiť svoj zrak od zlých správ. Nenechať sa skľučovať tým, čo nám ponúkajú médiá. Hrozí totiž, že upadneme do skľúčenosti. Otvorme preto Božie slovo. Či v Starej zmluve, či v Novej zmluve môžeme nájsť mnoho povzbudení. Napríklad v Jánovom evanjeliu v 6. kapitole čítame o situácii, keď sa učeníci dostali do situácie skľúčenosti:Keď sa odplavili asi dvadsaťpäť alebo tridsať honov, videli Ježiša chodiť po mori a blížiť sa k lodi, i preľakli sa. On im však riekol: Ja som to, nebojte sa! . Aj nám dnes znie toto uistenie Pána Ježiša: Ja som, nebojte sa.  Je s nami…nemusíme sa báť. A tá druhá úloha spočíva v tom, aby sme takto mohli potešiť svojich blízkych aj my. Možno k nim nemôže fyzicky prísť, ale môžeme im zavolať, napísať sms, či poslať mail. Urobme to čím skôr, aby neupadli do skľúčenosti. Povedzme im, aby sa nebáli, že sme tu s nimi, že i Pán Ježiš je tu s nimi a pre nich. Prinesme im dobré slovo, lebo dobré slovo spôsobuje radosť. Nech Vás Pán žehná.

 

[/et_pb_blurb][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top